Telefon
WhatsApp
Aşıya Davet

Koronavirüs nedeniyle vaka sayılarının hızla yayılmasına dikkati çeken Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı bu hastalıktan korunabilmek için tek can yeleğinin aşı olduğunu söyledi. Prof Dr. Lakadamyalı, Alanya genelinde 178 bin 436 aşı sayısına ulaştıklarını da sözlerine ekledi.  

Koronavirüse karşı aşı olmanın önemine vurgu yapan Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı,” Şehrimizde HES haritası günden güne kızarmaya devam ediyor. Turizm bölgesi olmamız, halkımızın erken rehavete kapılması, maske-mesafe kurallarına uyulmaması beraberinde de vaka artışını getirdi. Pandemiden kurtuluşumuzun tek yolu olan COVİD aşılarımızı lütfen olalım. Aşının olumlu etkilerini yoğun bakımlara yatış oranında ve hasta sayısında görüyoruz. Aşı olmaktan korkmayalım. Bir an önce sırası gelen vatandaşlarımız aşılarını olsun.  Kendiniz ve yakınlarınızın sağlığı için yarın çok geç olmasın ”dedi.

Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı,  hastane olarak Alanya genelinde 178 bin 436 aşı sayısına ulaştıklarını açıkladı. Lakadamyalı:” Milli mücadelemiz olan COVİD-19 ile savaşımız hala devam ediyor.  En büyük kozumuz olan aşı ile bu hastalığı hep birlikte yenebiliriz. Bizler aşılama ekibimiz ile birlikte faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Gece 24.00 ‘e kadar sağlık çalışanlarımız vatandaşlarımızın aşılanması için elinden geleni yapıyor. Alanya genelinde 178 bin 436  aşı sayısına ulaştık. Bir sağlık çalışanı bir günde ortalama 300-400 vatandaşımızın aşılama işlemini gerçekleştirmektedir.  Son dönemlerde aşıya olan ilginin giderek artması da bizleri sevindiriyor” diye konuştu. 

 ‘AŞI RANDEVULARINDA TARİHE VE SAATE LÜTFEN DİKKAT EDELİM, SAATİNDE GELELİM! ‘

Aşı için halkın randevu alması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı “ Hastanelerde kalabalık sıraların oluşmaması için randevu alarak lütfen saatinizde gelin. Vatandaşlarımız randevu aldıktan sonra saatine bakmadan hastaneye gelerek aşısını olmak istiyor. Bu durumda Aşılama Biriminde yığılmaların neden olabiliyor. Halkımız randevusunu aldıktan sonra saatine dikkat ederek Aşılama Ünitemize başvurursa istemediğimiz bekleme süreleri de ortadan kalmış olur. Bu bağlamda hastane olarak bizler de randevu sayılarını arttırıp, saat aralığını genişleterek daha fazla hastamızı aşılanmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz.  

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN VATANDAŞLARA MESAJ!  
 
Sağlıkçılar olarak sadece pandemi ile mücade etmediklerini dile getiren Başhekim Lakadamyalı:”  
Halkımıza poliklinik hizmetleri, Acil Servis, Ameliyathane, Yoğun Bakımlar ve birçok sağlık kolunda eksiksiz hizmet vermek için gereken mücadeyi veriyoruz. Koronavirüse yakalanan sağlıkçılarımız için diğer arkadaşı daha çok çalışmakta ve sağlık hizmetini kesintisiz sürdürmek için çok büyük fedakârlık göstermektedir. Sağlık çalışanları olarak bizlerin vatandaşlardan tek isteği ise halkın mesafe- maske- hijyen kurallarına uyması ve bir an önce aşılarını olarak korunurluğunu ve vücut direncini güçlendirmesini istiyoruz “ dedi.


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği