Telefon
WhatsApp
ALKÜ’LÜ PARAMEDİKLER İLK YEMİNLERİNİ ETTİ

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Paramedik Yemin Töreni düzenledi. ALKÜ Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksekokulu (ALTSO MYO) konferans salonunda düzenlenen törene Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arife Albayrak Coşar, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Fatma Gonca Koçancı ile Öğr. Gör. Özüm Çetinkaya Eren, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

ALKÜ’NÜN PARAMEDİK MEZUNLARI İLK MESLEK YEMİNLERİNİ ETTİ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sağlık Hizmetleri (MYO) Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Arife Albayrak Coşar mezun olan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada; “Bu yıl meslek yüksekokulumuzda ilk ve acil yardım programının 3’üncü mezunlarını vereceğiz. Mesleğe başlamanın ilk adımı olan ve mesleğinizi icra ettiğiniz sürece sizlere yol gösterecek olan paramedik andını okuma törenini bu yıl ilk defa ve yüz yüze gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. Coşar konuşmasının devamında; “Kendinize, ailenize, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumluluğu olan paramedikler olarak insan hayatına dokunacaksınız. Bilimsel bilgi ve becerilerinizi kullanırken sabırlı, hoşgörülü, şefkatli, merhametli, özellikle de insan sevgisi ile hareket etmeniz gereken bir meslek grubu olduğunuz bilinciyle mesleğinizi icra edeceksiniz. Herhangi bir ırk, inanç, renk, siyasal veya sosyal durum ayrımı gözetmeksizin hasta ve yaralılara bakacağınıza, hayatı korumak, ıstırabı hafifletmek, sağlığı yüceltmek için gereken her türlü çabayı göstereceğinize ilişkin ettiğiniz meslek yemininize sadık kalarak mesleğinizi yapacağınıza gönülden inanıyorum. Mesleki yaşam sınavınız şimdi başlamaktadır ve ömür boyu sürecektir. Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Dürüst, çalışkan ve üretken insan bir ‘değer’dir. Siz değer oluşturduğunuzda başarı bunu takip edecektir.” diye konuştu. Sağlık Hizmetleri (MYO) Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Arife Albayrak Coşar konuşmasını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır. O da çalışkan olmaktır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözleriyle noktaladı.

Ayrıca törende UMKE Temel Eğitim Tatbikatına katılan öğrencilere sertifikaları verildi. 6. Travma Rallisine katılarak yetişkin resüsitasyon etabında 2’ncilik ve resüsitasyon bilgi etabında 3’üncülük kazanan öğrencilere sertifika ve madalya takdim edildi. Video gösterilerinin de gerçekleştirildiği Paramedik Yemin Töreni’nde eğlenceli anlar yaşandı.


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Editörün Seçimi

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği