Telefon
WhatsApp
19 mayıs Alanya’da coşkulu kutlamalarla başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programları Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreni ile başladı. Programa Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, siyasi parti başkanları, oda ve STK temsilcileri katıldı. Törenin ardından protokol üyeleri ve gençler hep birlikte İskele Şelale Önüne yürüyüş düzenlediler. Bayraklarla büyük bir coşkuyla yapılan yürüyüşün ardından program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Şiirlerle devam eden etkinlik gençlerin halk oyunları ve judo gösterileri ile devam etti. Oldukça renkli görüntülere sahne olan gösteriler ayakta alkışlandı. Daha sonra Kaymakam Fatih Ürkmezer ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çadırlara kurulan sporcu gençleri ziyaret ettiler ve başarılar dilediler.

İskele Şelale Önündeki programın ardından ise gençler için tekne turu düzenlendi. Yüzlerce genç denize açılarak unutulmaz bir gün yaşadılar.

PROGRAMLAR AKŞAM DEVAM EDECEK

19 Mayıs kutlamaları akşam saatlerinde yeniden başlayacak. Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi’nin organizasyonu ile 20.30’da Atatürk Anıtı önünde toplanacak olan binlerce vatandaş, fener alayı eşliğinde yürüyüş yapacak. Fener Alayı’nın ardından ise 22.00’de ünlü sanatçı Öykü Gürman Alanya Belediye Binası arkasında en sevilen şarkıları ile Alanya halkıyla buluşacak.


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği