Telefon
WhatsApp
KIŞ ÇAYININ FAYDALARI

Soğuk algınlığı hastalıklarının çok sık görüldüğü bugünlerde insanların hem bağışıklık sistemini güçlendiren hem hastalıklardan koruyan bitki çaylarına yöneliyor. Atom çayı da bunlardan biri, peki atom çayının faydaları nelerdir?
Atom çayı, enerjik hissetmeye yardımcı olur. Gün içerisinde halsizlik problemi ortadan kalkacaktır. Bunun dışında zihin açan etkisi olmasından ötürü canlandırıcıdır. Atom çayı, konsantrasyonu sağlar.

Başlıca faydaları

- Vücuda enerji verir.
- Boğaz ağrılarına iyi gelir.
- Ses tellerinin açılmasını sağlar.
- Ağrı kesici özelliğine sahiptir.
- Sindirim sistemini düzenler.
- Bronşite iyi gelir.
- Anne sütünün artmasını sağlar.
- Zayıflatma etkilerine sahiptir.

Atom Çayının Zararları

Atom çayında yer alan herhangi bir besine karşı alerji bulunmasıyla tüketilmesi önemlidir. Dışarıdan hazır bir şekilde alınan atom çayının içeriğine bakmak gerekir. Günde iki bardaktan fazla tüketilmemesi önerilir. Emzikli dönemdeki kadınlar gün içerisinde bir bardak içmelidir. Kronik hastalığın bulunmasıyla ya da sürekli şekilde kullanılan bir ilaç varsa doktora danışmak önemlidir.
Atom çayı, zayıf bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Vücudun savunma mekanizması şeklinde bilinen bağışıklık sistemi, insan vücudu adına oldukça önemlidir. Atom çayı ise bu konuda çok faydalıdır. Vücud direncinin düştüğü dönemlerde çayın tüketilmesi bağışıklık sistmeini destekleyecektir.
Bunun dışında hasta olmayı hissetmeye yakın bu çayın tüketilmesi doğru olacaktır.

Atom Çayını Gebeler Tüketebilir mi?

Gebe kadınların atom çayı tüketmesinde herhangi bir sorun yoktur fakat içerisinde yer alan bir bitkiye karşı alerji bulunması durumunda uzman kontrolüyle alınması gerekir. Bazı gebelerde mide yanmasına sebep olmaktadır. Yeni doğum yapan, süt veren anneler adına günde bir bardak içilmesi tavsiye edilmektedir.
Bu çayın gelişi güzel bir şekilde tüketilmemesi gerekmektedir. 


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği