Telefon
WhatsApp
DOĞAL BESLENME ÖNEMİNİ HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEYECEK…

 

Son yıllarda beslenmeye bağlı artan hastalıklar nedeniyle doğal beslenme bilinci giderek artıyor.

20. yüzyılda işlenmiş gıdalar popüler hale geldiğinden, beslenme alışkanlığı hazır gıdalar ve aburcuburlar üzerine kuruldu. İşlenmiş gıdalar pratik olsada sağlığımızın potansiyel tehditçisi.

Son yıllarda beslenmeye bağlı artan hastalıklar da insanları sağlıklı ve doğal gıdaya ulaşma çabasına itti. Bu hastalıklara şeker hastalıkları, kalp rahatsızlıkları, damar sertliği sorunları, hipertansiyon, obezite gibi hastalıklar örnek gösterilebilir. Ancak bizlerin hatası kesinlikle bu hastalıklar başımıza gelmeden tedbir almamamız.

Son yıllarda doğal ve sağlıklı gıdaya artan ilgi kulağa hoş gelse de aslında üzücü bir durum. Çünkü bu ilgi bilinçli beslenmeden daha çok artan hastalıkların habercisi gibi görünüyor.

Doğal beslenmeye artan ilgi sağlıklı ve doğal gıdaya ulaşma sorununu da beraberinde getirmiştir. Son zamanlarda bu ihtiyaca karşılık olarak sağlıklı gıda mağazaları giderek artmaktadır. “Farmella Natural” bu mağazalardan biridir. https://www.farmellanatural.com/  linkinden mağazaya ulaşabilirsiniz.

Bundan yaklaşık 2500 yıl önce tıp biliminin babası Hipokrat;” Besinler ilacınız, ilacınız besinler olsun.” demiş. Hipokratın keşfettiği bu bilgiyi bizler ne yazık ki değerlendirememişiz. En ufak bir hastalığımızda hepimiz ilaç dolabına koştuk. O ilaçların yan etkilerini önemsemedik.  Aslında bu bilgiyi Çinliler önemseyerek  yüzyıllardır besinleri ilaç niyetine kullanmışlardır.

Dünyada bir çok tıp fakültesinde artık “Food for Medicine” dersi veriliyor; yani geleceğin doktorları “hastalar besinler ile nasıl tedavi edilir”i öğreniyor.

Öyle görünüyor ki; doğal beslenme önemini hiçbir zaman kaybetmeyecektir.


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği