Telefon
WhatsApp
RESSAM CAN EMRE DAĞ ÖĞRENCİLERLE ‘MELEKLERİN RUHU’NU RESMETTİ

Okul performanslarında yaptığı tüm çizimlere, “Meleklerin Ruhu” adını veren Şair-Ressam Emre Dağ, öğrencilerle yaptığı bu çalışmaları okullara hediye ediyor. Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün destekleri ile Eczacı Güzin-Veliddin Bekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Beyreli İlkokulu öğrencileri ile buluşan Ressam Emre Dağ, ardından Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon merkezini ziyaret etti. Öğrencilere başarı hikayesini anlatan ve ardından soru-cevap şeklinde kısa bir söyleşi gerçekleştiren Ressam Dağ, daha sonra okul bahçesinde öğrencilerle resim çizdi; çizdiği yağlı boya tabloyu okula hediye etti.

Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon merkezini ziyaret eden Şair-Ressam Emre Dağ, özel bireylerle yeni bir resim çalışması yaptı. Çalışmasına “Meleklerin Ruhu” adını veren Dağ, “Bugünkü melekler benim için daha özel” dedi. Kısa bir söyleşiden sonra çizime başlayan Ressam Dağ, hem çizdi hem de katılımcıların sorularını yanıtladı. Mavi bir zemin oluşturduktan sonra engelli bireylerin istekleri üzerine tablosuna devam etti. Özel melekleriyle birlikte özgürlüğü anlatan gökyüzü, bulutlar, deniz, tekneler ve melek figürlerinin yer aldığı muhteşem bir tablo çizdi.

“MÜKEMMEL BİR FESTİVAL GERİDE KALDI”

Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan’ın da eşlik ettiği çalışmadan engelli bireyler ve yakınları büyük keyif aldıklarını belirttiler. 20. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’ni çok beğendiğini ve tüm etkinlikleriyle mükemmel bir organizasyon olduğunu ifade eden Ressam Can Emre Dağ, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği