Telefon
WhatsApp
 ALKÜ Eğitim Fakültesi çeşitli seminerler düzenledi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin (ALKÜ) paydaşı olduğu AHENK (Antalya Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma) Projesi kapsamında ALKÜ Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları Doç. Dr. Zafer Çakır ve Arş. Gör. Habibe Toker tarafından Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nde seminerler gerçekleştirildi. Günlük hayatta karşılaşılan bazı geometrik ve cebirsel modeller üzerinden matematiğin zenginliğine ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen seminerlere okul idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Gerçekleşen seminerlerde Doç. Dr. Zafer Çakır, bir bilim dalı olarak matematiğin yapısını, hayatımızın her alanında nasıl yer aldığını ve uygulamalarını örneklerle sunarken; Arş. Gör. Habibe Toker matematiğin alt alanları arasındaki uyumu, soyut cebir ve matematiğin diğer alt alanlarında önemli bir yeri olan Galois teorisi üzerinden örneklendirdi.

Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Rıdvan Yaman ve Hüseyin Girenes Fen Lisesi Müdür Başyardımcısı Bünyamin Kaya, gerçekleştirilen seminerlerin bilimsel bir çalışma alanı olarak matematiği doğru anlamada ve sistemli yapısını fark etmede öğrenciler açısından ufuk açıcı olduğuna değindi. Kaya ve Yaman, etkinlikten dolayı öğretim elemanlarına ve onların nezdinde ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan başta olmak üzere, emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

“ÖZEL YETENEK SINAVLARI VE TÜRK MÜZİĞİ KONUŞULDU”

ALKÜ Eğitim Fakültesi tarafından AHENK Projesi kapsamında düzenlediği bir diğer seminer ise Alanya Türkler Güzel Sanatlar Lisesinde gerçekleştirildi. ALKÜ Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Süleyman Cem Şaktanlı, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Mutlu Terzioğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Eren Lehimler tarafından gerçekleştirilen seminere öğrenciler ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi. Özel Yetenek sınavları ve Türk Müziği konu başlıklarından oluşan seminerlere okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Alanya Türkler Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Kağan Metin; gerçekleştirdikleri etkinlik ile öğrenci ve öğretmenlere destek verilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan başta olmak üzere Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cem Şaktanlı'ya teşekkürlerini iletti.


Bu haberi sosyal medyada paylaşabilirsin.Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Trend Haberler

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Editörün Seçimi

Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği