Telefon
WhatsApp
ABT, KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ’Nİ ADANALI SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

Alanya Belediye Tiyatrosu, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından düzenlenen 6. Şehir Tiyatroları Festivali’ne katıldı. 18 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında düzenlenen festivalde, ABT geçtiğimiz sezonun yeni oyunu Kafkas Tebeşir Dairesi’ni sahneledi. 30 Ekim Cumartesi günü sahne alan ABT, 550 kişilik solonu dolduran izleyiciden büyük beğeni aldı ve ayakta alkışlandı.

“5 DALDA ÖDÜL ALAN OYUNUMUZ ADANA SEYİRCİSİNDEN DE BÜYÜK ALKIŞ ALDI”

Turneye oyuncularla birlikte katılan Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Bu turneye her yıl davet ediliyoruz. Geçen yıl pandemiden dolayı katılamamıştık. 12 şehir tiyatrosu arasında yer almak bizleri onurlandırdı. Oyuncularımızın performansı ve oyunumuz Adana seyircisi tarafından da çok beğenildi. Bu oyun, geçtiğimiz sezonun ilk oyunu ve 5 dalda ödül almıştı. Oyunu seyircilerle birlikte izleyen Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Önder Özen bize teşekkür ederek plaket takdim etti.

Oyunumuzu ayrıca Altın Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü İsmail Timuçin’in de izledi. Sayın Timuçin, Kafkas Tebeşir Dairesi’nin festivalde izledikleri en iyi oyunlardan biri olduğunu ve çok duygulandıklarını söyledi. Yıllarca bu meslekte hem oyuncu hem idareci olarak görev yaptıklarını ve böylesi güzel oyunları izlemekten de sanat adına çok keyif aldıklarını belirttiler. Ben de ABT Tiyatro Müdürü olarak Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel’e, sanata ve bizlere verdikleri destekten dolayı tüm sanatseverler adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Kafkas Tebeşir Dairesi”, Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht'in 1944 yılında kaleme aldığı, iyilik, dürüstlük, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek- mülkiyet ilişkisini sorgulayan - sorgulatan çarpıcı bir başyapıt.

Oyunda Vedat Akbulut, Mustafa Erman Doğan, Nejat Koper, ABT Sanat Yönetmeni Fırat Onur Deniz, Nilay Kara, Emir Burak Kaya, Esra Tığlı Kutertan, Murat Demir Tetik ve Birke Muratal Doğan görev alıyor.

 

300 X 250 Reklam Alanı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Alanya Nöbetçi Eczaneler

Antalya/Alanya
Aksu Eczanesi
0 242 512 46 83
Hacet Mah. 25 M.Lik Yol Hancı Pastanesi Karşısı Alanya/Antalya


Antalya/Alanya
Cemre Eczanesi
0 242 528 80 50
Barboros Cad. No:52 Cebeci 8 Sit. Sanay Past. Yanı Alanya/Antalya


Antalya/Alanya
Diker Büyük Eczanesi
0 242 538 76 70
Merkez Mah. Fatıh Cad. No:156/A Konaklı Alanya/Antalya


Antalya/Alanya
Güler Eczanesi
0 242 511 39 04
Fığla Mh. Alanya Devlet Hastanesi Yanı Alanya/Antalya


Antalya/Alanya
Tezcan Eczanesi
0 242 513 78 59
Şekerhane Mah. Eczacılar Cad.No.3/B Şekerciler Market Karşısı Alanya/Antalya


Sosyal Medyada Biz

E-Bülten Aboneliği