Şehirde olup bitenleri ve düşüncelerini paylaşmanı sağlar.
E-PostaParola
   Üye Ol.    Şifremi Unuttum
Engelsiz tarihi gezi


Alanya’da tatillerini geçiren Altınokta Körler Derneği Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne bağlı Kızıl Kule, Tersane ve Alanya Kalesi'nde bulunan Kemal Atlı Kültür Evi’ni gezdi.

Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden Nilgün Akman ve İrem Kalpaklı  ile Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nden Esra Yemez eşliğinde Kızıl kule ve Tersane’yi  “Tarihin Sesi Ol” projesi kapsamında sesli cihazlarla dinleyen 35 görme engelli birey kabartma maketlerle bulunmuş oldukları yapıyı dokunarak keşfetti.

Tersane'nin ardından Alanya Kalesi’nde bulunan Ömürlü Kemal Atlı Kültür evini gezen görme dernek üyeleri, Alanya’nın geleneksel yapısını öğrenme fırsatı buldu. Bunun yanında sembolik olarak ipek böceği yetiştiriciliği, ipeğe dönüşüm süreci ve ipek böceğinden elde edilen ipek iplikten dokuma tezgâhlarında çeşitli ürünlerin dokunması görsel olarak aktarıldı.

Daha önce hiçbir tarihi mekanda böyle bir uygulamayla karşılaşmadıklarını belirten grup Alanya’nın engelliler için şehir planlaması dışında tarihine kültürel değerlerine ilişkin çalışmalarda bulunmasını taktire şayan buldu.Haber: Volkan Yuksel    19.08.2015    17:29:23   |   Bu haberi 2273 Kişi okudu.

haber/551/foto/306/k_resim/1.jpg haber/551/foto/306/k_resim/2.jpg haber/551/foto/306/k_resim/3.jpg haber/551/foto/306/k_resim/4.jpg haber/551/foto/306/k_resim/5.jpg


facebook


NÖBETÇİ ECZANELER
Sosyal Bağlantılarİletişim

Şekerhane Mah.Şevket Tokuş Cad.Rami Apt.No:8/3 Alanya-Antalya

Tel: (+90 242) 511 27 28
info@turuncumedya.com

Öneri,istek,şikayet ve tavsiye bildirin.

Sitelerimiz

Guncel Rehber| Alanya Life
Evlilik Rehberi | Alanya Guide
Gezgince | Alanya Telefon Rehberi