Şehirde olup bitenleri ve düşüncelerini paylaşmanı sağlar.
E-PostaParola
   Üye Ol.    Şifremi Unuttum
SOKAK HAYVANLARI İÇİN İŞBİRLİĞİ


Alanya Belediyesi ile Alanya Tabii Hayvan Sevgisi Derneği arasında sahipsiz sokak hayvanlarının refahını arttırmak için işbirliği ve katılım protokolü imzalandı.

 

Alanya Belediyesi 1998 yılından günümüze Alanya’daki yerli ve yerleşik yabancı hayvan koruma gönüllüleri ile birlikte sahipsiz sokak hayvanlarının refahını artırmak için çalışmalar yürütüyor. Sokak hayvanlarının sağlık, bakım ve tedavileri gibi faaliyetlerinin gönüllülük esasına bağlı olarak da yapılabilmesi ve desteklenebilmesi için protokol imzalandı. Protokol kapsamında, sahipsiz hayvanların bakımı, beslenmesi ve iyileşmelerinin sağlanması ile ilgili gönüllük esasına göre katılım 2015 yılı içerisinde de dernek üyelerince desteklenecek. Bunun dışında hayvanların protokol çerçevesinde bakımlarının karşılanması da dernekçe sağlanacak.

 

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Dernek Başkanı Heidi Marie Pickel adına Dernek Başkan Yardımcısı Zöhre Kocabeyoğlu tarafından Alanya Belediyesi’nde imza edilen protokol sayesinde, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Demirtaş köpek bakım merkezinde yürütülen faaliyetler şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik örneği olarak gönüllülük esasına göre desteklenebilecek.  Protokol imza töreninde Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy ve Veteriner Hekim Hasan Eşit de hazır bulundu. Başkan Yücel, sokak havyalarının daha sağlıklı ve daha güvenli bir şekilde hayatlarını idame edebilmeleri için derneklerin ve  vatandaşların da yapılan çalışmalara gönüllü olarak katkı sağlaması gerektiğini söyledi.Haber: Volkan Yuksel    6.08.2015    17:40:02   |   Bu haberi 2289 Kişi okudu.

haber/551/foto/265/k_resim/5.JPG


facebook


NÖBETÇİ ECZANELER
Sosyal Bağlantılarİletişim

Şekerhane Mah.Şevket Tokuş Cad.Rami Apt.No:8/3 Alanya-Antalya

Tel: (+90 242) 511 27 28
info@turuncumedya.com

Öneri,istek,şikayet ve tavsiye bildirin.

Sitelerimiz

Guncel Rehber| Alanya Life
Evlilik Rehberi | Alanya Guide
Gezgince | Alanya Telefon Rehberi