Şehirde olup bitenleri ve düşüncelerini paylaşmanı sağlar.
E-PostaParola
   Üye Ol.    Şifremi Unuttum
"3 S" DEĞİŞİME UĞRADI


Macaristan Turizm Fuarı’na katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Çok sevildiğimiz Macaristan’da güvenlik sebebiyle rezervasyon iptalleri oluyor” dedi.

Bu yıl 39’uncusu düzenlenen Hungexpo Turizm Fuarı Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 3-6 Mart tarihleri arasında yapıldı. Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil etti. Fuarın nabzını tutan Dahaoğlu, yaptığı görüşmeleri ve izlenimlerini şöyle aktardı:

“50 BİN ZİYARETÇİ HEDEFLENİYOR”
Bakanlığımızın 150 metrekare alanda kurmuş olduğu gözde stantta ALTAV olarak tanıtım çalışmalarımıza yer verdik. Acenta temsilcileri ve misafirlere promosyon malzemeleri dağıtarak paket ve alternatif turizm üzerine bilgiler verdik. Geçen sene Alanya’yı ziyaret eden Goutazas yazarıyla görüşme yaptık ve ünlü TV kanalı M1’e Alanya içerikli demeç verdik. Aynı ekibi bu sene de Alanya’ya davet ettik ve neler yapabileceğimizi görüştük. Dört gün boyunca halk oyunlarının sergilendiği, Mevlevi gösterilerinin yapıldığı standımızda katılan misafirlere canlı müzik ziyafeti de verildi. Geçen sene 40 bin kişinin ziyaret ettiği fuar alanında bu sene 50 bin kişinin olması bekleniyor.

“TÜRKLER ÇOK SEVİLİYOR”
Her sene artış gösteren Türkiye yolcu sayısı 2015 yılında bir sene önceye göre yüzde 17 büyüyerek 140 bin kişi olmuş. Macaristan'dan sorumlu Kültür Ataşemiz Hilal Demirel Hanım'ın başarılı çalışmalarını birçok acenta temsilcisinden dinledik ve kendisiyle yaptığımız söyleşide Macaristan halkının Türkiye'yi ve Türk insanını çok sevdiğini öğrendik.

“TÜRK DİZİLERİNİ ÇOK SEVİYORLAR”
Macarların Türk dizilerine aşırı ilgili olduklarını ifade eden Ataşe Demirel, hala dizilerimizin çok popüler olduğunu ve TV’de dizilerin gösterileceği günlerde misafir bile kabul etmediklerini, dizilerin geçtiği yerlere, geziler düzenlediklerini söyledi. Ayrıca Sayın Demirel, sanatçılarımızın Macaristan’da düzenlenecek halk günlerine katılarak birer turizm elçisi olabileceklerini ve ülke turizmi açısından bu eylemin büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

“UÇAK YAKIT DESTEĞİ OLUMLU KARŞILANDI”
Ataşe Demirel, ayrıca, hükümetimizin turizm paketi içerisinde yapmış olduğu yakıt desteğinin burada çok olumlu karşılandığını, operatörlerle birlikte ortak reklam çalışmaları yaptıklarını, bu pazara özellikle bakanlığımızın tam destek verdiğini ve seneye daha çok katılımcı olması durumunda daha büyük bir stant ile tanıtım yapılabileceğini aktardı. 

“9 UÇAK PLANLAMASI YAPILDI”
Thomas Cook yetkilileri ise Türkiye’nin vazgeçilmeyecek kadar önemli bir ülke olduğunu, şu anda rezervasyonlarda bir eksilmenin var olduğunu fakat geçen seneki sayıları yakalamak için çalıştıklarını bildirdiler.
Sun & Fun Holidays Genel Müdürü Tolga  Deniz Sarıyüce, bu sene Türkiye'den 40 otel işletmecisiyle katıldıkları fuarda son dakika satışlarının önemine değindi. Türkiye'de bulunan Deha Turizm ile ortak olduklarını, Budapeşte'de büyük bir ofiste hizmet verdiklerini, bu sene online tur operatörü lastcall.travel'i açtıklarını ve iptal etmezlerse geçen sene haftada 6 uçak ile uçarken bu sene 9 uçak planladıklarını söyledi.

“3 S” BEKLENTİSİ DEĞİŞTİ
Ayrıca 2017 yılında Gazipaşa-Alanya Havalimanı için haftada bir de olsa uçak planlayacaklarının sözünü verdi. Genel Müdür Sarıyüce, Yunanistan ve Bulgaristan'da şu anda bir yükselme gözlendiğini, Mısır'ın yatay bir çizgide gittiğini, Tunus ve Türkiye'de ise ciddi bir kayıp olduğunu belirtti. Daha önceleri ülke tanıtımında “sea (deniz), sand (kum), sun (güneş)” ifadelerinin kullanıldığını söyleyen Sarıyüce , şimdilerde ise bu ifadelere karşın insanların “security, security, security (Güvenlik)” diye sorgulama yaptıklarının altını çizdi.

“REZERVASYONLAR DÜŞTÜ”
Bu pazarın en büyük tur operatörü olan Green Travel üst yönetiminden
Hakan Varlıklı, Genel Müdür Merdol Göktaş ve Koordinatör İlke Baykara ile yapmış olduğumuz söyleşide geçen sene Antalya'ya 30 bin kişiyi getirdiklerini, yine fuar zamanı 7 bin olan rezervasyon sayılarının ise şimdi 4 bin 500’e gerilediğini belirttiler.

“İPTALLER VAR”
Güvenlik endişesi öncesinde haftada 14 uçakla 40 bin kişi hedeflemişler fakat şu anda yüzde 60 ekside olduklarını ifade ediyorlar ve yılsonunda en az 25 bin kişi sayısına ulaşarak varlıklarını sürdürmek istiyorlar.
Macar halkı Türkiye'de yaşanan olaylardan ciddi anlamda çekiniyor. Bu aralar özellikle her gün 50 rezervasyon geliyorsa bunun 20-25’inin iptal edildiğini belirtiyorlar. Türkiye'den 60 otel işletmesini bünyelerine katarak fuarın en büyük standını kuran Green Travel, yapmış olduğu organizasyonlarla yerinde ve güzel bir tanıtıma imza attı.


Haber: Kerim Coşkun    8.03.2016    10:48:54   |   Bu haberi 2747 Kişi okudu.

haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0017.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0018.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0019.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0020.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0021.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0022.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160305-WA0023.jpg haber/7/foto/455/k_resim/IMG-20160306-WA0000.jpg


facebook


NÖBETÇİ ECZANELER
Sosyal Bağlantılarİletişim

Şekerhane Mah.Şevket Tokuş Cad.Rami Apt.No:8/3 Alanya-Antalya

Tel: (+90 242) 511 27 28
info@turuncumedya.com

Öneri,istek,şikayet ve tavsiye bildirin.

Sitelerimiz

Guncel Rehber| Alanya Life
Evlilik Rehberi | Alanya Guide
Gezgince | Alanya Telefon Rehberi