Şehirde olup bitenleri ve düşüncelerini paylaşmanı sağlar.
E-PostaParola
   Üye Ol.    Şifremi Unuttum
Sağlıklı ürünlerle Muz yetiştirilecek


Alanya'da ki Muz üreticileri, Konaklı’da Turaç Tarım tarafından organize edilen ve Hekimoğlu Sözmen Firması tarafından üreticiye sunulan yeni organik gübreleme konulu tanıtım programı gerçekleştirildi. Bilgilendirme sonrası muz serasını gezen katılımcılar, uygulamaya yönelik bilgiler aldı.
ALANYALI muz üreticileri, Konaklı Mahallesi'nde zirai ilaç bayii işleten Ali Turaç tarafından organize edilen organik gübre konulu bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Programda, aynı zamanda Alanya Muz Üreticileri Birliği Başkanı da olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'de katıldı. İthalatçı bir firmanın Türkiye temsilciliğini yapan Hekimoğlu Sözmen tarafından kendi ürünlerinin de tanıtıldığı program sonrası üreticilere sera içinde uygulamaya yönelik bilgi verildi. Firmasının ürettiği ürünlerin özelliklerini anlatan Ziraat Mühendisi Sami Tonguç, üreticileri doğru gübreleme konusunda da bilgilendirdi. Her türlü teknolojik gelişmeye rağmen gübreleme sektöründe halen atadan kalma yöntemlerin kullanıldığını kaydeden Tonguç, bu sistemin tarımsal alanlara zarar verdiğini söyledi.
'ESKİ USULLERİ BIRAKIYORUZ'
“Bitki besleme konusunda toprakları kirletmemeli” diyen Tonguç, toprakları gelecek nesillere aktarmanın önemine dikkati çekti. Üreticilere sıvı gübre kullanmaları tavsiyesinde bulunan Tonguç, diğer gübrelerin toprak ve bitkiye zarar verdiğini belirtti. Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hüseyin Güney ise yaptığı değerlendirmede, "Biz Alanyalı muz üreticileri olarak yenilikten ve sağlıklı ürünlerden yanayız. Bu konuda Alanya'daki üreticilerimiz kimyasal kalıntı bulunmayan ürün konusunda her geçen gün daha da bilinçli hale geliyor. İnşallah artık biz de eski, atadan kalma yöntemlerle değil, yeni ve sağlıklı ürünlerle muz üretimini yapacağız" dedi.


Haber: Volkan Yuksel    30.10.2015    12:07:08   |   Bu haberi 3377 Kişi okudu.

haber/551/foto/444/k_resim/IMG_0029.JPG haber/551/foto/444/k_resim/IMG_0044.JPG


facebook


NÖBETÇİ ECZANELER
Sosyal Bağlantılarİletişim

Şekerhane Mah.Şevket Tokuş Cad.Rami Apt.No:8/3 Alanya-Antalya

Tel: (+90 242) 511 27 28
info@turuncumedya.com

Öneri,istek,şikayet ve tavsiye bildirin.

Sitelerimiz

Guncel Rehber| Alanya Life
Evlilik Rehberi | Alanya Guide
Gezgince | Alanya Telefon Rehberi